گروه‌ها
کاربران
برچسب‌ها

پرسش و پاسخ

اگر در کار با سیستم، به مسئله ای برخورده اید که ذهنتان را بخود مشغول کرده، با ما در میان بگذارید.

تماس با پشتیبانی

امتیاز و توان

توان چیست ؟

توان در بیپ فا، قدرت کاربر را مشخص میکند.

توان کاربر بر حسب امتیازات کسب شده کاربر به دست می آید که نشانگر میزان فعالیت و اعتبار کاربر بوده و عددی بین 1 تا 10 می باشد.

نحوه ی محاسبه توان هر کاربر وابسته به فعالیت بقیه کاربران بوده و متغیر است. برای مثال اگر آخرین کاربر با توان 10 دارای 120000 امتیاز باشد، یک کاربر با توان 9 باید امتیازی بیش از 120000 کسب کند تا به توان 10 دست بیابد. و بر این اساس، اگر حدنصاب برای توان 10 افزایش پیدا کند، برای توان های بین 2 تا 9 هم این اتفاق خواهد افتاد.

در نتیجه توان کاربران در صورت فعالیت نکردن پس از مدتی کاهش می یابد.

امتیاز کاربر چیست ؟

امتیاز کاربر نشانگر میزان فعالیت او در سایت است.

تعداد بیپ ها، نظرات دریافتی، دنبال کنندگان، پسندیده شدن بیپ کاربر، قرار گرفتن در لیست دوستان سایر کاربران، مدیریت یا دنبال کردن گروهها، و غیره، در محاسبه این امتیاز و در نتیجه محاسبه توان موثر اند.

شما می توانید لیست فعالیت های نام برده را در گوشه بالای سمت راست خانه خود مشاهده فرمایید.

کاربرد این سیستم چیست؟

توان به کاربری که فعالیت بیشتری داشته این امکان را میدهد که با پسندیدن بیپ سایرین، امتیاز مثبت بالاتری به آن بیپ تعلق دهد.
برای مثال لایک کاربر توان 10 به بیپ 10 امتیاز داده و به همین ترتیب لایک کاربر توان 4، چهار امتیاز به دیگران تعلق خواهد داد. برای دیدن امتیاز هر بیپ موس خود را روی نوار سبز زیر آن نگاه دارید.

امتیاز دهی به بیپ ها کمک به منتخب کردن بیپ کرده و در صورت استفاده ی درست از این امکان، در بخش منتخب ها (که در منوی سمت چپ آن را مشاهده میکنید) خواهید توانست شاهد بیپ های محبوب و خواندنی باشید.

کاربران توان دار همچنین از امکاناتی خاص علاوه بر امکانات عادی سایت برخوردار میشوند، و در دسترسی به امکانات جدید/خاص سایت ارجحیت خواهند داشت.

الگوریتم محاسبه توان، به صورت کاملآ خودکار و پویا طراحی شده، به شکلی که اگر الگوریتم محاسبه امتیاز ها تغییر کند در محاسبه توان تداخلی ایجاد نخواهد شد. از این جهت مدیریت سایت هیچگونه دخالتی در نحوه فعالیت این سیستم ندارد.