گروه‌ها
کاربران
برچسب‌ها
سَدنِس
17 مهر 1397, 21:55

اینکه بچه های اونقدر که ناله میکنن ، واقعا ناراحت و شکست خورده نیستن جای شکر و خوشحالی داره

Agggnes

البته اصلا قصد اهانت و انکار غم کسی رو ندارم

17 مهر 97
mim_kaf

مثلا اظهار خستگی، ناله به حساب میاد؟

17 مهر 97
Agggnes

نه بابا بزرگتر و پر شدت تر ازون
مثلا فاز خودکشی و افسردگی حاد

17 مهر 97
mim_kaf

آهان!
آره خوشحال کنندس
خب کلا اینجا یه جورایی حریم امنه برای بچه هایی که موندن و حرفا و درد دلاشدنو می نویسن، چیزایی که نمی تونن به کسی بگن! پس ممکنه وقتای تنهایی و دلگیریشون میان اینجا و حس میشه همه افسرده ان!!
در صورتیکه اون لحظه فقط یه قسمتِ کوتاه از زندگیِ طرفه نه همش!

17 مهر 97
Agggnes

دقیقا همینطوره
مثل خود من
بهر حال من خودم عاشق پستای این مدلی بعضیا هستم ... آدمی که استعداد نویسندگی داره از کنار سوژه های زندگیش راحت نمیگذره بچه ها تو بیپفا بیشتر دنبال نویسندگی ان تا صرفا ناله کردن...جدّا هم سوژه های غمناک دست آدمو توو نوشتن باز تر میذاره

17 مهر 97
mim_kaf

آره????
البته بستگی داره هرکسی بخواد چیو بُلد کنه. سختیا و ناراحتیا یا خوشیا و آسونیا رو (:

17 مهر 97
mim_kaf

فریب زندگی اسلایسی را نخوریم.

یک نفر عکسی از پاهای تُپل نوزادی را در توئیتر به اشتراک گذاشته و زیرش نوشته: اگر می‌خواهید گاز بگیرید برید ته صف!
صدها نفر برای این پاهای بامزه غش و ضعف رفته‌اند. چند نفر نوشته‌اند همین فردا میرم «شوور»! می‌کنم، دو_سه نفر نوشته‌اند اصلاً من به عشق همین پاها میخوام بچه‌دار شم و...
مردی روی نوک کوهی ایستاده و دست‌هایش را باز کرده و نوشته: زندگی یعنی فتح قله‌ها!

زنی در اینستاگرام عکسی از قرمه‌سبزی که پخته منتشر کرده و نوشته: هرکی هرچی دلش میخواد بگه. من عاشق اینم که برای همسرم قرمه‌سبزی بپزم، اونم بیاد بشینه موهامو ببافه.

دهها نفر نوشته‌اند: آره خوشبختی یعنی همین! خوشبختید شما... حسودیم شد... خوش به حال جفت‌تون... دلم برای خودم سوخت و ...
اینها همه بُرش‌هایی از زندگی هستند نه تمام آن. زندگی اسلایسی! آن بخش از زندگی که دست‌چین می‌کنیم و به‌واسطه‌ی شبکه‌های مجازی به دیگران اجازه می‌دهیم آن را ببینید و بسیاری بر اساس همین «اسلایس» ما را قضاوت می‌کنند.

بسیاری از آنها که برای آن پاهای تپل دوست‌داشتنی غش و ضعف می‌روند اگر همان کودک را به آنها بدهید که ساعت سه نصفه شب بیدار می‌شود، زار می‌زند، نمی‌خوابد، پوشکش نیاز به تعویض دارد، شیر می‌خواهد، خواب را از آدم می‌گیرد و... بعید است هنوز فقط به خاطر گاز گرفتن پاهایش به او وفادار بمانند و کماکان بچه بخواهند. کودک فقط گاز گرفتن نمی‌خواهد، احساس مسئولیت و مراقبت دائمی هم می‌خواهد. می‌توانید؟

این تصور که زندگی مشترک فقط آن لحظه است که بوی خوش قرمه‌سبزی در فضای خانه می‌پیچد یا مرد می‌نشیند به بافتن گیسوی زن، یک فانتزی زیباست اما وقتی عملی نمی‌شود بسیاری از همسران احساس ناکامی می‌کنند که پس چرا زن من قرمه‌سبزی نمی‌پزد؟ یا چون همسرم موهام رو نمی‌بافه پس دوستم نداره!

مردی که خسته از جدال در یک زندگی بی‌رحمانه به خانه می‌آید و هنوز ذهنش درگیر پرخاش رئیس و ضرر و زیان ناشی از معامله و ترافیک کُشنده و بی‌ثباتی بازار و ... است دل و دماغی برایش نمی‌ماند که شب‌هنگام وقتی می‌رسد بنشیند به بافتن گیسو!
البته که اگر این کار را بکند عجب مرد نیکویی است اما اگر هم حال و حوصله‌اش را نداشته‌ باشد دلیل بر فقدان عشق و دوست نداشتن همسر نیست. آن یک عکس که دیده‌اید هم نشان خوشبختی تمام‌وقت آن زوج نیست. فقط یک بُرش دست‌چین‌شده از یک زندگی است. یک اسلایس!
فتح قله‌ها لذت‌بخش است اما قبل از آنکه کسی روی نوک‌ کوهی فاتحانه عکس یادگاری بگیرد، باید رنج بالا رفتن از آن را به جان بخرد. عرق‌ ریختن، زمین‌ خوردن، تحمل سرما و گرما، تاول زدن پا و... آن عکس فقط یک بُرش است. فقط یک اسلایس لذتبخش!

مردی که عکسی از سوئیچ ماشینش را به اشتراک گذاشته هم دشواری خریدن آن را که علنی نکرده. غبطه‌ خوردن به آن لحظه گرچه واکنشی طبیعی است اما شاید اگر رنج رسیدن به این موفقیت را می‌دانستیم هرگز غبطه نمی‌خوردیم. این تنها یک بُرش از زندگی مرد است. یک اسلایس، نه تمام آن.

خلایق حق دارند هر اسلایسی از زندگی‌شان که دوست‌ دارند را به نمایش بگذارند اما ما حق نداریم آن یک اسلایس را «تمام» زندگی‌شان فرض کنیم، دست به مقایسه‌اش با زندگی خودمان بزنیم و احساس ناکامی کنیم.

زندگی اسلایسی می‌تواند آفت آرامش‌مان باشد اگر باور نکنیم که بسیاری از عکس‌هایی که می‌بینیم و حرف‌هایی که می‌شنویم تنها بُرش‌هایی گزینش‌شده‌اند، نه تمام آن!

احسان_محمدی

17 مهر 97
Agggnes

بله همینطوره. متن عالی و جالب بود مرسی

17 مهر 97
ViC_tO_riA

اینجا یسریا حرفایی ک تو دلشون میمونه و ادمایی ک نمیتونن درکشون کن ب زبون میارن و مینویسن!
بحث ناله و افسردگی حاد نیس!
برای لایک و این چرتا و پرتا هم نیس

18 مهر 97 توسط mobi
Agggnes

قبول دارم...اصلا قصدم این نبود که همه رو جمع ببندم..

18 مهر 97
365 دنبال کننده

17

نفر این بیپ را پسندیدند
akharin-roze -PEDAR- asal237 Mohamad_Y mah_jabin hapooli D-mary _Morfin_ RSJ62 reza15 empty_x digari SeTiA98 lily-lady mardmorde mis-shiva 25X

1

بازنشر
hapooli